مقالات

موضوع:

سهام و طلا

تاریخ انتشار:

1399/12/23

مهارت آموزی پیش نیاز ورود به کسب و کار اینترنتی

یادداشت هفته استاد وحید میرزائی در جهان اقتصاد:

این روزها افراد زیادی قصد دارند کسب و کار اینترنتی را برای خود درست کند ولی وقتی از آنها می پرسیم که چطور و چگونه قصد انجام آن را دارند اغلب یک پاسخ مشترک می دهند: تولید محتوا.

واقعیت این است که بلاگر شدن و تولید محتوا بیشتر از اینکه وابسته به تعداد لایک و فالوور باشد مستلزم یک نگرش و شم اقتصادی است. فرقی نمی کند که محتوای سرگرمی تولید کنید یا بلاگر رستوران گرد و روزمرگی نویس باشید مهم آن است که بتوان زودتر تولید محتوا را در مسیر کسب و کار قرار داد.

وقتی شما به ارائه محتوا و پادکست و بلاگ رو می آورید ممکن است وارد یک دور باطل شوید و ماه ها محتوا تولیدکنید اما چیزی برای فروش عرضه نکنید.

برخی از مردم منتظرند تا به یک تعداد عظیم از مخاطب مثلا ۱۰۰۰۰ بازدید کننده یا ۱۰۰۰ عضو برسند و سپس یک محصول عرضه کنند. برخی نیز زمان کافی برای تولید محتوا و عرضه محصول را با هم پیدا نمی کنند.

برخی مدام با خود می گویند کسی محصول من را نخواهد خرید؛ کسی به این محصول علاقه ندارد و به همین دلیل از ارائه محصول می ترسند. آنها می خواهند یک محصول کاملا بی نقص عرضه کنند به همین دلیل از کار کردن هراس دارند.

به هر دلیلی که باشد، نتیجه فاجعه بار است. اگر یک کسب و کار اینترنتی راه انداخته اید باید با بزرگترین ریسک خود رو به رو شوید، ریسک فروش نرفتن محصول. اگر ریسک نکنید و محصولی تولید نکنید چگونه می توانید بازخورد بازار و نظر مشتری راجع به آن را بدانید؟ علاوه بر این عرضه یک محصول حتی یک محصول شکست خورده یک فرصت عالی برای شما برای یادگیری  فرآیند تولید محصول، توسعه و بازاریابی آن است. چرا این فرصت را از خود دریغ می کنید؟

اگر منتظر هستید که اتفاق عالی رخ دهد تا کار خود را شروع کنید مثل این است که قبل از یک سفر، منتظر دیده شدن همه چراغ ها باشید!

 افرادی که بلاگری و یا اولید محتوا را به عنوان یک کسب و کار اینترنتی انتخاب کرده اند باید ابتدا مهارت های این فرآیند را آموزش ببینند؛ خلاقیت و نوآوری، آشنایی با رفتار مشتری و مخاطبان، تسلط بر روش های تولید محتوا، آشنایی با روش ها و ترفندهای مخصوص جذب مخاطب در فضایی که فعالیت می کنند تنها بخشی از این مسیر اقتصادی است.

موارد بسیاری وجود دارد که یک بلاگر و یا اینفلوئنسر باید با آنها آشنایی داشته و یا تیمی از متخصصان را همراه خود داشته باشد. به این ترتیب صرف ساختن اکانت در شبکه های اجتماعی و یا وبلاگ و و بسایت نمی تواند شما را به یک بلاگر یا انفلوئنسر موفق تبدیل کند. به این ترتیب لازم است مهارت های خود را در حوزه اقتصادی و جذب مشتری به خوبی شناسایی کرده و تمام جوانب امر را پیش از ورود به این حوزه بشناسید.

 

فایل روزنامه: دانلود

لینک خبر: جهان اقتصاد

مقالات مرتبط

همکاری منطقه ای پیش نیاز توسعه اقتصادی بیشتر
الفبای بازی با پول بیشتر
تبعات منفی بازار انحصاری برای برندها بیشتر
تمامی حقوق برای وحید میرزایی محفوظ است