مقالات

موضوع:

روانشناسی ثروت

تاریخ انتشار:

1398/8/21

۵ راز موفقیت انسان های بزرگ


1- برای موفقیت تمرکز کنید!
بالاترین قدرتی که به انسان داده شده قدرت تمرکز است. محال است انسانی به دنبال چیزی باشد، فقط روی آن هدف تمرکز داشته باشد و آن را به دست نیاورد! تکرار می کنم محال است. روی هر چیزی تمرکز کنید، تمام نیروهای زمین و آسمانِ خداوند متعال، دست به یکی خواهند کرد تا آن را به شما بدهند. در شلوغی های زندگی امروز گران ترین چیزی که از دست داده ایم تمرکز است. با انبوه اطلاعاتی که از شبکه های اجتماعی وارد ذهنمان می کنیم توان تمرکز کردن را از خود گرفته ایم! شاید بهتر باشد کمی سرمان را خلوت کنیم.

2- برای موفقیت سکوت کنید!
سکوت موجب افزایش حکمت انسان می شود. در سکوت است که تمام انسان های بزرگ به بینش و راه حل های خارق العاده می رسند. تنها مزرعه ای که باید افکارتان را در آن بکارید تا رشد کنند، مزرعه سکوت است. پیشنهادم روزانه 30 دققه سکوت برای رسیدن به حکمت و آرامش است.

3- برای موفقیت از خودتان سوال کنید!
هر سوالی از خودتان بپرسید، ذهنتان به صورت ناخودآگاه در پی یافتن پاسخش خواهد رفت. اگر از خودتان بپرسید چرا من انقدر بدبختم؟ به شما پاسخ خواهد داد و اگر از خودتان بپرسید چه اتفاقی می افتد که من خوشبخت باشم؟ بازهم پاسخش را به شما خواهد داد. اگر بپرسید چطور می توانم پول بیشتری داشته باشم، خواهید یافت و اگر بپرسید چکار کنم تا باجناقم زمین بخورد! بازهم پاسخش را خواهید یافت. انتخاب باشماست!!

4- برای موفقیت مطالعه کنید!
کمتر کسی امروز تلویزیون و سریال های بی سر و ته آن را رها می کند. مطالعه کردن یک کتاب خوب می تواند برای همیشه مسائل بزرگ ما را حل کند، اما وقت گذاشتن برای کارهای بیهوده ای مثل دیدن فیلم و سریال تا چه حد می تواند روند زندگی ما را مثبت کند؟ مطالعه مداوم، راز همیشگی موفقیت انسان های بزرگ مسلمان و غیر مسلمان بوده است.

5- برای موفقیت سحر خیز باشید!
رها کردن خواب شیرین و خواندن نماز صبح تا حد بسیار زیادی رزق و روزی را افزایش می دهد. اگر بعد از این ساعت شروع به برنامه ریزی و انجام کارهایی که افراد موفق جهان انجام می دهند کنیم، می توانیم موفقیت های بزرگی را در زمان بسیار کوتاه تری به دست آوریم. پیشنهاد می کنم در این زمینه کتاب صبح جادویی نوشته هال الرود را تهیه و مطالعه کنید.

در انتها هم اینکه موفقیت، بیش از هر چیزی نیازمند نظم و انضباط شخصی است. اگر این مطلب مفید بود لطفا آن را برای کسانی که دوست دارید بفرستید. موفق باشید.

مقالات مرتبط

ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ ﭘﻨﻬﺎن ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر بیشتر
دروغ راز بیشتر
موفقیت در کسب و کار محصول اندیشه است بیشتر
تمامی حقوق برای وحید میرزایی محفوظ است